Варто знати

Ні для кого не секрет, що будь-яка діяльність, пов'язана з ризиком, має свою техніку безпеки. Не стало винятком і зір. Щоб наші очі не втомлювалися, зір не погіршувався і ми не відчували дискомфорт до кінця дня - дотримуйтеся таких рекомендацій:
  • при роботі за комп'ютером, робіть 15-хвилинну перерву кожні дві години роботи, під час якого подивіться вдалину, посувайтеся.
  • якщо Ви багато часу проводите за комп'ютером - користуйтеся спеціальними окулярами з лінзами, які захистять Ваші очі від втоми.
  • частіше моргайте перед монітором.
  • під час роботи слід сидіти на відстані 50-60 см від монітора комп'ютера. А при перегляді телевізора відстань до нього має становити від 3-х до 5-ти діагоналей телевізора. Не забудьте включити освітлення.
  • не читайте лежачи і в рухомому транспорті. Це може значно знизити Ваш зір.
  • зверніть увагу на повноцінне і збалансоване харчування. У Вашому раціоні обов'язково повинні бути присутніми наступні вітаміни: група В (В2-рибофлавін) і вітамін А, який міститься у всіх фруктах і овочах червоного і оранжевого кольорів. Корисно пити свіжовичавлені соки, особливо морквяний, є зелень, особливо шпинат і петрушку. А з ягід їжте більше чорниці зі сметаною або йогуртами. - носіть сонцезахисні окуляри круглий рік. Вони захистять Ваші очі від шкідливого ультрафіолету і в спекотний літній день, і в сонячну морозну погоду.
  • дотримуйтеся здорового режиму дня: повноцінний сон 8-9 годин на добу, робіть загальну гімнастику для поліпшення кровообігу організму і гімнастику для очей. Частіше гуляйте на свіжому повітрі.

Скло чи пластик?

Лінзи для сонячних окулярів виготовляють або з скла, або з пластику (акрилового або полікарбонатного). Як же зробити нелегкий вибір і вирішити, що краще? Однозначно відповісти на це питання не представляється можливим, оскільки у кожного з цих матеріалів є свої плюси і мінуси.

Іноді пластик настільки схожий на скло, що визначити «на око», з чого зроблені лінзи, практично неможливо. Звернемо увагу на маркування. На імпортних окулярах можна знайти такі написи: plastic-означає, що лінзи виготовлені з пластику, glass - зі скла, причому не плутайте це слово з іншим схожим - glasses, що перекладається як окуляри (будь-які).

100% захист від ультрафіолету може забезпечити тільки скло. Будь-які скляні лінзи (мінусовки і плюсовки, прозорі і затемнені, фотохромні) вбережуть ваші очі від шкідливого випромінювання. Крім того, скло більш стійке до зовнішніх впливів: такі окуляри навряд чи подряпається і втратять презентабельний вигляд навіть після тривалої шкарпетки. Але скло - матеріал важкий, окуляри з лінзами зі скла тиснуть на перенісся і можуть навіть викликати порушення мікроциркуляції крові при тривалому носінні.

Основний мінус скляних лінз у їх небезпечності. У тому випадку, якщо ваші окуляри поламані, осколки можуть потрапити прямо в очі.

А от пластик ультрафіолет пропускає. Зіниця, обманута затемненням кольорового пластику, не звужується на сонці, і сітківка ока приймає на себе потужний потік променів, здатних викликати помутніння кришталика і значно зіпсувати ваш зір. Навантаження на очі багато разів збільшується, вони сльозяться, сверблять, кон'юктіви запалюються, а з часом може розвинутися катаракта.

Незважаючи на вищесказане, сонцезахисні окуляри з пластиковими лінзами теж можуть стати надійним захисником ваших очей. Для того щоб надати пластику захисні властивості скла, при виробництві лінз для сонячних окулярів застосовуються спеціальні добавки, що затримують випромінювання. Крім того, використовувані добавки надають лінзам і підвищену міцність. Ще один плюс таких сонячних окулярів в тому, що пластик легше скла, і носіння окулярів з пластиковими лінзами комфортніше: вони не тиснуть на перенісся.

Якісні окуляри в обов'язковому порядку мають сертифікат відповідності вимогам безпеки, затвердженим технічним приписом EN 1836-2005 та європейської директиви 89/686/EEC. Інформація про відповідність є на етикетці кожних якісних сонцезахисних окулярів 

Yoga and massage

Yoga and massage
face       odn       vk